Lystrup IF - DGI Østjyllands AfterREP

OBS - træninger: mandage kl. 20.00 -22.00. Vi træner 3 mandage i træk og holder 1 mandag fri. Se aktivitetskalenderen

 

Første træning: Info følger

AfterREP er holdet for dig, der har lavet/laver gymnastik og som fortsat har lyst til at lave masser af gymnastik.

På holdet vægter vi hygge, god gymnastik og svedige træninger.


Holdet er et mixhold og består af en rytme- og springside. Træningerne vil primært være opdelte, men vi vil også prioritere at træne sammen. Holdet er et opvisningshold, og vi sigter mod 3-4 opvisninger.


Kriterierne for at gå på AfterREP er, at du skal være fyldt 26 år (ingen aldersgrænse i den anden ende), du skal have kendskab til gymnastik og vigtigst: have lyst til at lave god gymnastik.


Man skal desuden forvente et intro arrangement, en lørdagstræning med efterfølgende socialt arrangement/julefrokost og et afslutningsarrangement. 


Udover kontingent på kr. 1350,- kommer der en udgift på ca. 2000,- til stævner, dragt og sociale arrangementer.

De første par træninger er åbne, inden endelig tilmelding og betaling af kontingent. 

Tilmelding åbner i slutningen af august og lukker i slutningen af september 2025. Nærmere info følger.

Vi glæder os til et helt fantastisk AfterREP-hold!


Hilsner fra trænerteamet


OBS. Info om instruktørteam følger 



Hvis du har spørgsmål til holdet, kan du kontakte os her.

Info
Mandag
20:00 - 22:00
Årgang: 1999
Gymnastik
Alle køn
Lystrup Idrætscenter - Gymnastikhallen
22. aug. 2024, kl. 08.00 -
6. okt. 2024, kl. 23.30
92 / 150

Aktiviteter

Der er i øjeblikket ingen fremtidige aktiviteter

Mød instruktørerne

Der er i øjeblikket ikke nogle fremhævede profiler